سایت فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) اعلام کرد: بلیت 29 مسابقه از 64 دیدار این رقابت ها از جمله تمامی بازی هایی که قرار است در شهرهای ساحلی کیپ تاون و دوربان برگزار شود، فروخته شده است.
 تمامی بلیت های بازی افتتاحیه بین دو تیم آفریقای جنوبی به عنوان میزبان و مکزیک هم که قرار است روز 11 ژوئن (21 خرداد) در ورزشگاه "ساکر سیتی" شهر ژوهانسبورگ برگزار شود، به فروش رسیده است.
 بر اساس اعلام فیفا، بلیت یک بازی یک چهارم نهایی و دیدارهای پلی آف برای رده سوم و چهارمی و همچنین تعدادی از مسابقات مرحله یک هشتم نهایی و گروهی همچنان در دسترس است. علاوه بر این بلیت مسابقاتی که از محبوبیت کمتری برخوردارند نیز در معرض فروش است.
 فیفا افزوده است، بلیت 10 مسابقه حتی ارزان ترین بخش آنها برای هواداران محلی هنوز در دسترس است و از سوی دیگر برای هشت بازی فقط بلیت های ارزان فروخته شده است.
 مسوولان برگزاری مسابقات جام جهانی ابراز اطمینان کرده اند که تمامی ورزشگاه ها در جریان انجام این رقابت ها پر خواهند شد از این رو ممکن است تعدادی از بلیت ها را به صورت رایگان در اختیار مدارس یا موسسات خیریه قرار دهند. اما این مسئله قطعا روی سود حاصل از میزبانی جام جهانی که بخشی از آن شامل درآمد مربوط به فروش بلیت ها می شود، تاثیر خواهد گذاشت.
 فروش بلیت به هواداران خارجی هم به خصوص در اروپا نگران کننده بوده است به طوریکه انتظار می رود کمتر از 350 هزار نفر از این قاره برای تماشای جام جهانی به آفریقا بروند. قبل از این پیش بینی می شد حدود 450 هزار اروپایی به آفریقای جنوبی سفر کنند.

 

نوشته شده در تاریخ شنبه 28 فروردین 1389    | توسط: abitia lone    |    | نظرات()