البته بازی لیون ـ بایرن مهمترین بازی این مرحله نیست. اما بایرن با اوج‌گیری ستاره‌ای به نام آرین روبن دوباره توجه همه را به خود جلب كرده است. البته آنها در این بازی فرانك ریبری آنها دیگر ستاره خود را به همراه ندارند. بازیكنی كه مثل ستاره لیون در مسابقه رفت از بازی اخراج شد.
×غیبت فرانک ریبه‌ری به دلیل اخراج در بازی رفت و البته احتمال بازی نکردن مارتین دمیکلیس و دانیل فن بویتن به دلیل مصدومیت می تواند مشکلات فراوانی را برای نماینده آلمان ایجاد کند. این دو بازیکن در بازی روز شنبه مقابل مونشن‌گلادباخ مصدوم شدند .
× لیون بعد از شکست یک بر صفر در آلیانس آرنا، امشب در مهمترین بازی فصل، برای رسیدن به فینال مادرید، خود را به آب و آتش خواهد زد. تیم فرانسوی در ورزشگاه ژرلند مقابل تماشاگران خودی فرصت این را دارد تا برای اولین بار در تاریخ این باشگاه حضور در فینال لیگ قهرمانان را تجربه کند.
× باواریایی ها که چهار بار قهرمان این جام شده و سه بار هم نایب قهرمان شده اند، از خط حمله ای قدرتمند بهره می برند که با حرکات انفجاری روبن قادر است هر لحظه نتیجه بازی را به نفع خود تغییر دهد. بازگشت کاپیتان فن بومل می‌تواند خط میانی باواریایی‌ها را تقویت كند. او در دیدار رفت به دلیل محرومیت در میدان حاضر نشد اما در این دیدار می‌تواند نماینده آلمان را همراهی کند.
به ادامه مطلب مراجعه کنید  ...

× دو تیم تاکنون هفت بار با هم بازی کرده اند که حاصل آن سه برد برای بایرن، دو پیروزی برای لیون و دو تساوی بوده است و در مجموع این مسابقات لیون 9 گل و بایرن مونیخ 8 گل زده است. تیم لیون درصورتی که بتواند از سد بایرن مونیخ عبور کند، صدمین تیمی خواهد بود که به فینال یکی از سه مسابقه بزرگ اروپا رسیده است.
×لیون در مسابقات اروپایی این فصل خود در خانه رکورد قابل توجهی ثبت کرده ، به طوری که با به ثمر رساندن 15 گل و دریافت سه گل، در پنج بازی از شش مسابقه گذشته به برتری رسیده و یک بار مساوی کرده است. هوگو لوریس، دروازه بان لیون در تمامی دقایق مسابقات این فصل برای لیون به میدان رفته است و هرگز در یک مسابقه بیشتر از یک گل نخورده است. مجموع گل هایی که وی در یازده مسابقه دریافت کرده، هفت گل است.
× بایرن مونیخ هم در پنج سفر قبلی خود به فرانسه فقط یک بار باخته است که به شکست دو بر یك مقابل بوردو در مرحله گروهی فصل جاری بر می‌گردد. بایرن با چشم اندازی به پنجمین جام اروپایی و بیست و دومین عنوان قهرمانی در بوندسلیگا و پانزدهمین قهرمانی در جام حذفی این روزها را سپری می کند. آنها در صورت پیروزی در این سه جبهه فصلی تاریخی رقم خواهند زد

*المپیك لیون كه در راه سفر به آلمان مشقت زیادی كشید این هفته از استراحت كامل استفاده كرده است.لیون برای آمادگی هرچه بهتر به منظور رویارویی با بایرن مونیخ، شش روز زمان استراحت داشت. فدراسیون فوتبال فرانسه بازی آخر هفته این تیم برابر موناکو را به زمان دیگری موکول کرد. این در حالی است كه بایرن مسابقه سختی با مونش گلادباخ برگزار كرده است.

*اگر بایرن به فینال صعود كند این اولین فینال آنها بعد از فصل 2001 خواهد بود.

*این بازی در ورزشگاه ژرلاند برگزار می‌شود كه برای ایرانی‌ها نام آشناست. این ورزشگاه كه جام 98 ایران در آن آمریكا را شكست داد.

*لیون در 5 مسابقه خود دو باخت یك برد و دو مساوی به دست آورده است. آنها به بایرن و بردو در لیگ قهرمانان باخته‌اند و با بردو و لیل در لیگ فرانسه مساوی كرده‌اند و مقابل رن در لیگ فرانسه به پیروزی رسیده‌اند.

*5 بازی آخر بایرن نیز این نتایج را در پی داشته است. باخت سه بر دو(منچستریونایتد)، تساوی یك بر یك(لوركوزن)، برد 7 بر صفر(هانوفر)، برد یك بر صفر(لیون) و تساوی یك بر یك (گلادباخ)

*تركیب احتمالی لیون: لوریس، رویلر، كریس، بوبمسانگ، سیسوخو، كالستورم، ماكون، دلگادو، پیانیچ، باستوس، لیساندرو

*تركیب احتمالی بایرن: بوت، لام، دمی كلیس، باداشتوبر، روبن، شوان اشتارگر، ون بومل، آلتین تاپ، اولیچ، كونتنتو

*پیش‌بینی سایت گل نتیجه این بازی را تساوی یك بر یك پیش‌بینی كرده است.

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 7 اردیبهشت 1389    | توسط: abitia lone    |    | نظرات()